Ile kosztuje pozycjonowanie stron www?

Zaczynając swoją przygodę z prowadzeniem strony internetowej zauważamy, że nasza liczba odwiedzin nie jest taka jak oczekiwaliśmy.

By zwiększyć tę liczbę i jednocześnie zadbać o zdobywaniu nowych odbiorców warto pomyśleć nam pozycjonowaniem. Wykonując szybkie porównanie ofert możemy zauważyć spore rozbieżności cenowe. Pozycjonowanie stron www na miesiąc może kosztować zarówno 30 złotych jak i 3000 złotych.

Różny jest także okres tego procesu – niektórzy są w stanie wykonać całą pracę w przeciągu kilkudziesięciu dni, a jeszcze innym potrzeba do tego nawet lat. Pytanie brzmi dlaczego są tak duże różnice cenowe? Pozycjonowanie stron www odbywa się na wiele sposobów. Zazwyczaj poprzez niskie ceny możemy spodziewać się równie niskich efektów. Co prawda na samym początku możemy liczyć na wysoką pozycję w rankingu wyszukiwania. Jednak będzie to obarczone sporym ryzykiem.

Google na poważnie zainteresowało się tym tematem i każde zbyt agresywne działania jest surowo karane. Możemy się zatem spodziewać, że nasza strona internetowa zostanie usunięta. Sama osoba wykonująca nasze zlecenie z pewnością nie przyzna się do tego typu zabiegów. Często takie procesy są wykonywanie automatycznie za pomocą bota czy programu. To sprawia, że nawet tak niska cena za usługę opłaca się wielu osobom. Z drugiej strony kto z nas jest w stanie zapłacić za pozycjonowanie stron www nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie? Jeśli jednak zależy nam na bezpiecznym o solidnym pozycjonowaniu nie mamy innego wyjścia.

Biorąc pod uwagę jak dużo pracy sami włożyliśmy w stworzenie swojej strony internetowej warto odczekać pewien czas i zainwestować większe pieniądze w bezpiecznie pozycjonowanie. Jednocześnie pamiętajmy, by nie kusić się na zbyt niskie ceny. Te usługi kosztują o wiele więcej. Podsumowując, musimy liczyć się z dość wysokimi kosztami za pozycjonowanie strony internetowej.

Wydatki na poziomie 2-3 tysięcy są czymś zupełnie normalnym za tego typu usługę. Chcąc cieszyć się przez dłuższy okres czasu dobrą pozycją w wyszukiwarce taka inwestycja nas nie ominie.

Autor, SEOManiac: Pozycjonowanie stron